372
884033

Alberto Giacometti

(Schweiz, 1901-1966)
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
2 650 - 3 090 EUR
2 760 - 3 220 USD
Klubbat pris
32 500 SEK

Alberto Giacometti
(Schweiz, 1901-1966)

"Arthur Rimbaud"

Etsning, 1962, signerad med blyerts och numrerad EA. 29,5 x 25,5 cm, bladstorlek 56,5 x 44 cm (Arches)