385
891039
Joan Miró
(1893-1983)

"Planche 11" ur "Album 19"

Färglitografi, 1961, signerad med initial i blyerts och numrerad 71/75, tryckt och utgiven av Maeght, Paris. Bladstorlek 50,7 x 66,3 cm (BFK Rives).

Utropspris:

20 000 - 25 000 SEK

2 081 - 2 601 EUR

Klubbat pris:
16 000 SEK

Mourlot 322

Kontakta specialist
Cecilia Berggren
Cecilia Berggren
Specialist grafik, klassisk konst 1800/1900-tal
+46 (0)8 611 69 32