891039

385. JOAN MIRÓ, "Planche 11" ur "Album 19".

Färglitografi, 1961, signerad med initial i blyerts och numrerad 71/75, tryckt och utgiven av Maeght, Paris. Bladstorlek 50,7 x 66,3 cm (BFK Rives).

Följerätt
Ja
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK/2 081 - 2 601 EUR
Klubbat pris
16 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Mourlot 322

Kontakta ansvarig katalogiserare

Cecilia Berggren

Cecilia Berggren
Specialist grafik, klassisk konst 1800/1900-tal. Föräldraledig.

+46 (0)8 611 69 32
cecilia.berggren@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto