Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281
385
891039

Joan Miró

(Spanien, 1893-1983)
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 940 - 2 420 EUR
2 220 - 2 770 USD
Klubbat pris
16 000 SEK

Joan Miró
(Spanien, 1893-1983)

"Planche 11" ur "Album 19"

Färglitografi, 1961, signerad med initial i blyerts och numrerad 71/75, tryckt och utgiven av Maeght, Paris. Bladstorlek 50,7 x 66,3 cm (BFK Rives).

Mourlot 322