906820

61. HANS HEDBERG, skulptur, äpple, fajans, Biot, Frankrike.

En äpplehalva, grön glasyr med tre lösa kärnor med rödglasyr, signerad HHg, ca 82 x 83 cm, höjd ca 55 cm inkl ställ av plexiglas. Rund glasskiva medföljer.

Smärre krackelyr, en kärna med nagg.

Följerätt
Ja
Utropspris
125 000 - 150 000 SEK / 13 007 - 15 609 EUR
Klubbat pris
180 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Camilla Behrer

Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk

+46 (0)8 614 08 19
camilla.behrer@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto