906820

61. HANS HEDBERG, skulptur, äpple, fajans, Biot, Frankrike.

En äpplehalva, grön glasyr med tre lösa kärnor med rödglasyr, signerad HHg, ca 82 x 83 cm, höjd ca 55 cm inkl ställ av plexiglas. Rund glasskiva medföljer.

Smärre krackelyr, en kärna med nagg.

Följerätt
Ja
Utropspris
125 000 - 150 000 SEK/13 007 - 15 609 EUR
Klubbat pris
180 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Kontakta ansvarig katalogiserare

Camilla Behrer

Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk

+46 (0)8 614 08 19
camilla.behrer@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto