69
862946

Rut Bryk

(Finland, 1916-1999)
Rut bryk, relief, stengods, arabia, finland 1950-tal.

relief, stengods, Arabia, Finland 1950-tal.

Motiv med fåglar. Signerad 90/06 BRYK, 54,5 x 45,5 cm.

Några kantnagg.

Utropspris:

30 000 - 50 000 SEK

3 122 - 5 203 EUR

Klubbat pris:
70 000 SEK