134
915528

Marilyn Minter

(USA, Född 1948)
Utropspris
100 000 - 120 000 SEK
8 830 - 10 600 EUR
9 210 - 11 100 USD
Klubbat pris

Marilyn Minter
(USA, Född 1948)

"Jawbreaker", 2004

Signerad M. Minter på etikett a tergo. Numrerad 3/5 + 2 AP. C-print bildyta 67 x 102 cm.

Proveniens

Galleri Andréhn-Schiptjenko, Stockholm.

Gallery Andréhn-Schiptjenko, Stockholm, "Marilyn Minter", 7 oktober – 13 november 2004