177
908091

Andy Warhol

(USA, 1928-1987)
Utropspris
250 000 - 300 000 SEK
22 900 - 27 500 EUR
24 300 - 29 100 USD
Klubbat pris
330 000 SEK

Andy Warhol
(USA, 1928-1987)

"Mick Jagger"

Färgserigrafi, 1975, signerad med blyerts av Andy Warhol och svart tuschpenna av Mick Jagger, numrerad 144/250, tryckt hos Alexander Henrici, New York, utgiven av Seabirds Editions, London. Bladstorlek 110 x 73,2 cm

Feldman II. 145.

Konstnär