34
914346

Vanna Bowles

(Sverige, Född 1974)
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 260 - 7 010 EUR
5 470 - 7 290 USD
Klubbat pris

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57
Vanna Bowles
(Sverige, Född 1974)

VANNA BOWLES. Signerad Vanna Bowles och daterad 2009 a tergo, Blyerts och blandteknik på papper.

"Wild Tree". Mått inklusive ram 112 x 77 cm.

Något slitage. Ett fåtal grenar något böjda.

Proveniens

Angelika Knäpper Gallery, Stockholm.

Angelika Knäpper Gallery, Stockholm, "Wild Tree", 8 april - 2 maj 2010.