61
915330

IWC, International Watch Co, Schaffhausen, fickur, 52 mm, savonett,

Utropspris
10 000 SEK
887 EUR
935 USD
Klubbat pris
10 000 SEK

18K guld, ankargång, innerlock i 18K guld, gravyr, ca 1917, box (G.W. Linderoth, Stockholm).

Caliber 66 H6, Serienr 659.414 (H6), Boettnr 718.990

Urverk (7/10)
Urtavla och visare (8/10)
Boett (7/10), bucklor
Certifikat (Nej)
Box (Ja G.W. Linderoth, Stockholm)
Totalintryck (7/10)

Proveniens

Har tillhör Helge Alexander Arvidsson (1886-1962)