154
902538

Michel Beck, sked med dubbel kerubknopp, silver, Stockholm 1630-1673, renässans.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 770 - 2 210 EUR
1 840 - 2 300 USD
Klubbat pris
26 000 SEK

Förgylld, gjutet skaft, bladet med gravyr av frukter och blad. Längd 18 cm, vikt 53 gram.

Proveniens

Ekon. dr Peter Wallenberg (1926-2015).