163
902829

Christian Hillan, tedosa, silver, London 1738. George II.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 910 - 2 390 EUR
2 170 - 2 710 USD
Klubbat pris
34 000 SEK

Rektangulär, med skjutbart lock, rikt ciselerad rokokoornamentik. locket ostämplat. Höjd 11 cm, vikt 448 gram.

Proveniens

Ekon. dr Peter Wallenberg (1926-2015).