171
902884

T Phipps & E Robinsson, pingla, silver, London 1784.

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
265 - 353 EUR
276 - 368 USD
Klubbat pris
9 000 SEK

Slät, med pärlstavsband och räfflat skaft. Initialer. Höjd 12,5 cm, vikt 140 gram.

Bruksslitage.

Proveniens

Ekon. dr Peter Wallenberg (1926-2015).