174
902850

Robert Dicker, dessertbestick 64 delar, guld och förgyllt silver, London 1902-1903.

Utropspris
60 000 - 75 000 SEK
5 320 - 6 660 EUR
5 560 - 6 940 USD
Klubbat pris

Rokoko modell, knivarna med pistolskaft. Monogram. Till minne av Guldbröllop, July 1903 (1853-1903), tre orginal schatull i ek.

Proveniens

Ekon. dr Peter Wallenberg (1926-2015).