233
907076

Fabergé, serveringsfat, silver, Moskva 1908-1917.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 650 - 3 530 EUR
2 760 - 3 680 USD
Klubbat pris
65 000 SEK

Ovalt, med dekorerat kantband i Louis XVI-stil. Monogram. Längd 56 cm, vikt 2.040 gram.

Slitage.

Proveniens

Gustaf (Gösta) Nobel (1886-1955)
Därefter i arv