239
904407

MATTA, semiantik Ghom, ca 335 x 217 cm.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 780 - 2 220 EUR
1 850 - 2 320 USD
Klubbat pris

Benvit botten med rik polykrom dekor av palmett- och blomslingor samt rovdjur, hjortar och fåglar. Röd huvudbård med dekor som ovan.

Obetydligt slitage, något smutsig, smärre fläckar. Långsidorna med smärre trampveck, kortsidorna med obetydliga lagningar.