239
904407

MATTA, semiantik Ghom, ca 335 x 217 cm.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 820 - 2 270 EUR
1 900 - 2 380 USD
Klubbat pris

Benvit botten med rik polykrom dekor av palmett- och blomslingor samt rovdjur, hjortar och fåglar. Röd huvudbård med dekor som ovan.

Obetydligt slitage, något smutsig, smärre fläckar. Långsidorna med smärre trampveck, kortsidorna med obetydliga lagningar.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?