255
912532

Mai Wellner

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 650 - 3 530 EUR
2 760 - 3 680 USD
Klubbat pris

Mai Wellner

MATTA, "Slagrutan", rölakan, ca 217 x 163,5 cm, signerad AB MMF MW

(AB Märta Måås-Fjetterström, Mai Wellner). Komponerad 1967.

Något ställvis hårt slitage, något smutsig, fläckar, smärre skador, obetydliga hål. Kortsidorna något skadade, senare ställvis skadade fransar, några saknas.