370
899240

Johan Peter Molin, efter

(Sverige, 1814-1873)
Johan peter molin efter, "bältespännarna".

"Bältespännarna"

Signerad / gjutarstämpel Hugo Elmqvist och daterad 1893. Brons, brunpatinerad. Höjd 65 cm.

Utropspris:

30 000 - 40 000 SEK

3 080 - 4 107 EUR

Klubbat pris:
24 000 SEK
Tilläggslista

Tidigare felaktig uppgift om upphovsman. Skall vara Johan Peter Molin (efter).

Övrigt

Efter Johan Peter Molin (1814-1873), ursprungligen koncipierad omkring 1858.