408
748236

Richard Bergh

(Sverige, 1858-1919)
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 050 - 1 310 EUR
1 100 - 1 370 USD
Klubbat pris
26 000 SEK
Richard Bergh
(Sverige, 1858-1919)

"Självporträtt som ung"

A tergo monogramsignerad RB med stämpel. Troligtvis utförd under 1870-talet. Olja på duk uppklistrad på pannå 35 x 29 cm.

Proveniens

Aguélimuseet, Sala, "Richard Bergh", 19 maj - 30 juli 1995.