41
892309

SKÅP, stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft, rokoko.

Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
3 110 - 3 550 EUR
3 270 - 3 740 USD
Klubbat pris
110 000 SEK

Fanerat med alm, almrot och plommon. Beslag av förgylld mässing. Skedhylla, tre hyllplan och tre små lådor bakom dörrpar. Underdel med fyra lådor. Längd 155, bredd 68, höjd 227 cm. Nycklar medföljer. Nyckel finns.

Lagningar. Sprickor.