412
748227

Richard Bergh

(Sverige, 1858-1919)
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
388 - 484 EUR
443 - 554 USD
Klubbat pris
4 000 SEK
Richard Bergh
(Sverige, 1858-1919)

"Landskap från Tyrolen"

A tergo monogramsignerad RB med stämpel. Utförd 1907-1911. Akvarell 13 x 18 cm.

Proveniens