413
744793

Richard Bergh

(Sverige, 1858-1919)
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 310 - 1 740 EUR
1 370 - 1 830 USD
Klubbat pris
14 000 SEK
Richard Bergh
(Sverige, 1858-1919)

Klockargården på Tyresö

A tergo monogramsignerad RB med stämpel. Olja på duk 62 x 101 cm.

Proveniens

Överintendent Richard Bergh, Stockholm; därefter i arv inom familjen.