48
892314
KONSOLBORD, gustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.

Förgyllt och bronserat. Skiva av grå kalksten. Dekor av urna på fotkryss, sarg med lagerkvist. Längd 64, bredd 33, höjd 82 cm.

Slitage. Dekorlagningar.

Utropspris:

25 000 - 30 000 SEK

2 567 - 3 080 EUR

Klubbat pris:
55 000 SEK
Kontakta specialist
Henrik Åberg
Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk
+46 (0)8 614 08 37