499
877619

SKULPTUR, silver. Mingdynastin (1368-1644).

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
949 - 1 420 EUR
1 090 - 1 630 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Föreställande stående barn, möjligtvis Sudhana/Shancai Tongzi. Höjd 14,5 cm.

Smärre skador. Slitage. Smärre bucklor

Proveniens

From the Collection of Carl Kempe, thence by descent.