509
892842

RÖKELSEKAR, kopparlegering. Tibet, 1800-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Klubbat pris
10 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Polerad, tripod med sanskrit skrifttecken runt sidorna. Höjd 8 cm, diameter 10 cm.

Anlupen, bucklor, slitage, små hål.

Proveniens

The Paul R Wedendal Collection.