523
913672

MÅLNING, akvarell och tusch på papper. Efter Lang Shining (Giuseppe Castiglione), troligen sen Qingdynastin/1900-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
523 - 697 EUR
547 - 730 USD
Klubbat pris
5 000 SEK

Motiv av krysanthemum mot en blå bakgrund, kalligrafi samt två röda sigill. Mått 47x97,5 cm. Oramad.

Veck. Repor.