552
892847

RÖKELSEKAR, förgylld koppar legering. 16/1700-tal.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 900 - 2 370 EUR
2 170 - 2 710 USD
Klubbat pris
120 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Med maskaronhänklar, dekor i relief av drake bland vågformationer. Längd 17,5 cm.

Förgyllningen med slitage. Anlupen.

Proveniens

The Paul R Wedendal Collection.