Madeleine Pyk – en samling F769
553
892844

RÖKELSEKAR, mässing. Qingdynastin (1644-1912).

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 140 - 1 430 EUR
1 310 - 1 640 USD
Klubbat pris
9 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Tripod med uppsvängda hänklar och maskaroner kring benen. Med Xuande märkning i botten. Höjd 23,5 cm.

Anlupen, hål, slitage.

Proveniens

The Paul R Wedendal Collection.