56
896547

SOFFA, gustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.

Utropspris
40 000 - 45 000 SEK
3 800 - 4 270 EUR
4 340 - 4 890 USD
Klubbat pris
57 000 SEK

Gråmålad. Svängd stoppad rygg övergående i karmar. Raka kannelerade ben med rosettanfanger. Snidade blommor. Längd 229, höjd 98 cm.

Lagningar.