580
911421

VIKSKÄRM, akvarell och tusch på papper. Japan, Meiji (1868-1912).

Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1 900 - 2 850 EUR
2 170 - 3 260 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Märkt Shonusai. Föreställande landskapsvy, sex delad. Mått 378x172 cm.

Slitage, skador.

Proveniens

Purschased in Japan in the 1960's.