613
889494

URNA, porslin. Qingdynastin, 1600-tal.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
955 - 1 430 EUR
1 090 - 1 630 USD
Klubbat pris
11 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i wucaifärger av historiska figurer i landskap. Trälock medföljer. Höjd 29,5 cm.

Nagg. Nedslipad halsmynning. Sprickor. Bränningsdefekter.