640
892885

SERVIS, 47 delar, kompaniporslin. Qingdynastin, Jiaqing (1796-1820).

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 780 - 2 220 EUR
1 850 - 2 320 USD
Klubbat pris
19 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Bestående av 24 tallrikar, diameter 23 cm, 12 djupa tallrikar, diameter 23 cm, fyra stekfat, terrin med lock, karott med lock, längd 30 cm, en mindre karott med lock, längd 25,5 cm, två bålskålar, diameter 28,5 cm. två runda stekfat, diameter 33,5 cm.

Skador, lagningar. Två skadade gallerkorgar samt sex cremekoppar utan lock medföljer.