655
901033

TRÄDGÅRDSPALL, porslin. Qing dynastin, Kanton, 1800-tal.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 430 - 1 910 EUR
1 630 - 2 170 USD
Klubbat pris
22 000 SEK

Genombrutet cashemönster, dekor i famille rosefärger och guld föreställande palatsscener. Höjd 50 cm.

Slitage. Spricka. Färgbortfall.