661
892851

MINIATYRER, två stycken, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.

Miniatyrer, två stycken, porslin. qingdynastin, 1800-tal.

Balusterformad vas samt ställ med s.k. "Robins-egg5-glasyr". Vasens höjd 8,5 cm. Ställets längd 6,5 cm.

Vasen med ifyllt nagg. Stället med litet nagg.

Utropspris:

6 000 - 8 000 SEK

616 - 821 EUR

Klubbat pris:
6 000 SEK
Proveniens

The Paul R Wedendal Collection.

Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02