662
909009

PENSELVAS, biskviporslin. Qingdynastin, 1800-tal.

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
444 - 621 EUR
463 - 648 USD
Klubbat pris
4 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Cylindrisk med dekor i relief av ekorrar, glaserad i gul, grönt, brunt och aubergine. Höjd 12 cm.

Fin krackelyr.

Proveniens

The J O Hansson Collection.