675
910143

PLAKETTER, ett par, porslin. Kina, 1900-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
530 - 706 EUR
552 - 737 USD
Klubbat pris
12 000 SEK

Dekor i famille rosefärger med drake och fenixfågel som jagar den flammande pärlan mot en s.k 'mille fleur' bakgrund. Mått 25,5x39 cm.

Slitage.