803
909414

HÄNGE, med briolette-, gammal-, samt rosenslipade diamanter samt en orientalisk pärla. 1900-talets början.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 770 - 2 210 EUR
1 840 - 2 300 USD
Klubbat pris
24 000 SEK

Platina och 14K guld. Höjd 5 cm. Originaletui.

Proveniens

Sophie Mannerheim brorsdotter till Gustav Mannerheim.