821
914366

CARTIER, brosch/klädclip, med briljantslipade diamanter ca 2.98 ct, ca 1940/50-tal.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 210 - 2 650 EUR
2 300 - 2 760 USD
Klubbat pris
46 000 SEK

18K vitguld. Stämplad Cartier Paris och numrerad 010863. Längd 3 cm. Totalvikt ca 13,6 g.

Troligen en av ursprungligen två broscher.

Proveniens

Familjen Nobel.