825
916019

CARTIER, ring med ovalt briljantslipad diamant 1.51 ct.

Utropspris
120 000 - 130 000 SEK
11 500 - 12 400 EUR
13 000 - 14 100 USD
Klubbat pris
100 000 SEK

18K guld. Signerad 52 94EO 1993. Carat enligt gravyr. Ca F/VVS. Storlek 16,75/52. I ask från Cartier.

Proveniens

Christie's New York, Magnificent Jewels from the Collection of Ellen Barking, 10 October 2006, ex-lot 18, sale 1782.