828
914364

CARTIER, brosch, i form av en jordgubbe med snidade rubiner och briljantslipade diamanter, ca 1950/60-tal.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 310 - 1 740 EUR
1 370 - 1 830 USD
Klubbat pris
44 000 SEK

Med franska kontrollstämplar för 18K guld. Diamanter ca 0.50 ct. Stämplad Cartier och Paris. Längd 6,5 cm. Totalvikt ca 33,9 g

Proveniens

Familjen Nobel.