853
913612

RING, med briljantslipad diamant ca 2.43 ct.

Utropspris
200 000 - 250 000 SEK
17 400 - 21 800 EUR
18 200 - 22 800 USD
Klubbat pris
180 000 SEK

18K vitguld. Kvalitet ca H-I/SI. Diamant omgiven av mindre briljantslipade diamanter ca 0.49 ct. Designed av Roland Lantz, 1900-talets senare del, ej stämplad. Storlek 17,25/54. Etui medföljer. Totalvikt ca 23,3 g.