895
914371

RING, med cabochonslipad smaragd ca 9.68 ct samt baguette-, åttkant- och briljantslipade diamanter, ca 2.08 ct.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 220 - 2 660 EUR
2 340 - 2 810 USD
Klubbat pris
640 000 SEK

Tillverkad ca 1940/50-tal. Platina, ej stämplad. Storlek 18/56 .Totalvikt ca 7,8 g.

Proveniens

Familjen Nobel.