9
911760

KONSOLBORD, ett par, stockholmsarbeten, 1700-talets andra hälft, rokoko.

Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 300 - 7 060 EUR
5 530 - 7 370 USD
Klubbat pris
135 000 SEK

Skulpterade, förgyllda och bronserade. Skivor av kolmårdsmarmor. Dekor av akantusblad, rocailler och granatäpplen. Längd 77, bredd 35,5, höjd 86 cm.

Förgyllningen med slitage.

Proveniens

Säbylund, Närke.

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

356. Lena Cronqvist, Utan titel.
Utropspris
250 000 - 300 000 SEK
Budhistorik
260 000

ditt bud
250 000

ditt bud
Aktuellt bud:
260 000 SEK