908
914375

BOUCHERON, brosch, i form av blomma med briljantslipade diamanter ca 2.97 ct, ca 1940/50-tal.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 320 - 1 770 EUR
1 380 - 1 840 USD
Klubbat pris
36 000 SEK

Med franska kontrollstämplar för guld och platina, efter 1927. Graverad 'Boucheron Paris'. Höjd 3,8 cm. Totalvikt ca 23,2 g.

Proveniens

Familjen Nobel.