917
918429

BROSCH, med smaragd, gammalslipade diamanter och svart emalj. 1800-tal.

Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 830 - 4 790 EUR
4 330 - 5 420 USD
Klubbat pris
60 000 SEK

Guld och silver. Höjd 3 cm.

Omarbetad. Smaragd med en kantnagg.