967506

157. KATRIN KORFMANN, "Kolorit (Yellow)", 2012.

Signerad Katrin Korfmann och numrerad 3/5 på etikett a tergo. Ultrachrome print, 171,5 x 118,5 cm.

Följerätt
Ja
Proveniens

Galleri Andersson/Sandström, Stockholm.

Utropspris
50 000 - 60 000 SEK/5 246 - 6 295 EUR

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Lägg ditt bud

Ditt inropsuppdrag har mottagits.

Tänk på att det är viktigt att du har uppdaterade person- och kontaktuppgifter. Du kan alltid gå in på Mina sidor för att uppdatera din information.

Felaktigt belopp. Beloppet måste vara ett nummer.

Ett Internt fel uppstod. Var god försök igen senare eller kontakta Kundservice.

Bud/Inropsuppdrag kan ej registreras för detta föremål

Felaktigt belopp. Beloppet måste vara ett jämnt hundratal. Förslag:

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 15 minuter före auktionsstart.

Kai Hilgemann Gallery, Berlin, "Kolorit", 23 november 2012 - 12 januari 2013.
Galleri Andersson/Sandström, Stockholm, 2 maj - 16 juni 2013.
Francis Boeske Projects, Amsterdam, "Ensembles Assembled", 25 oktober - 21 november 2015.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Aringer

Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst

+46 8-614 08 57
karin.aringer@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto