197
958100

Richard Kern

(USA, Född 1954)
Utropspris
16 000 - 20 000 SEK
1 400 - 1 750 EUR
1 460 - 1 820 USD
Klubbat pris
11 000 SEK

Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Specialist modern konst, grafik
+46 (0)702 53 14 89
Richard Kern
(USA, Född 1954)

"Anna Spider", 1993

Signerad Richard Kern och numrerad 1/10 på etikett a tergo. Enligt etikett från galleriet så är den unik i sin storlek. C-print 115 x 76 cm.

Proveniens

Galleri Roger Björkholmen, Stockholm.