200
952110

Andy Warhol

(USA, 1928-1987)
Utropspris
250 000 - 300 000 SEK
22 500 - 27 000 EUR
23 500 - 28 200 USD
Klubbat pris
460 000 SEK

Andy Warhol
(USA, 1928-1987)

"Mick Jagger"

Färgserigrafi, 1975, signerad med blyerts av Andy Warhol och svart tuschpenna av Mick Jagger, numrerad 105/250, tryckt hos Alexander Henrici, New York, utgiven av Seabirds Editions, London. Bladstorlek 110,5 x 73,2 cm

Feldman 143.

Konstnär