200
952110
Andy Warhol
(USA, 1928-1987)
Andy warhol, "mick jagger".
Andy warhol, "mick jagger".
Andy warhol, "mick jagger".
Andy warhol, "mick jagger".
Andy warhol, "mick jagger".
Andy warhol, "mick jagger".
Andy warhol, "mick jagger".
Andy warhol, "mick jagger".

"Mick Jagger"

Färgserigrafi, 1975, signerad med blyerts av Andy Warhol och svart tuschpenna av Mick Jagger, numrerad 105/250, tryckt hos Alexander Henrici, New York, utgiven av Seabirds Editions, London. Bladstorlek 110,5 x 73,2 cm

Utropspris:

250 000 - 300 000 SEK

26 233 - 31 480 EUR

Klubbat pris:
460 000 SEK

Feldman 143.

Kontakta specialist
Cecilia Berggren
Cecilia Berggren
Specialist grafik, klassisk konst 1800/1900-tal (Föräldraledig)
+46 (0)739 96 74 02