79
966815

Truls Melin

(Sverige, Född 1958)
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 780 - 2 220 EUR
1 870 - 2 340 USD
Klubbat pris
12 000 SEK

Louise Wrede
Louise Wrede
Specialist samtida konst, Private Sales
+46 (0)739 40 08 19
Truls Melin
(Sverige, Född 1958)

"Skepp"

Signerad Truls Melin och daterad 2007. Upplaga 5. Lackerat trä och glasfiber. Höjd 76,5, längd 79, bredd 53 cm.

Proveniens

Galleri Magnus Åklundh, Malmö.
Fredrik Roos samlingar, Malmö.

Vit träsockel medföljer.